test opasek kompresyjnych BV SPORT BOOSTER

Bez kategorii
Z tą kompresją jest tak, że zdania są podzielone – jedni twierdzą, że działa, inni – że to chwyt marketingowy. Ja należę do tej pierwszej grupy. Ponieważ zakup takich opasek czy skarpet to nie mały wydatek obiecałam sobie, że kupię takie “za życiówkę” jako forma nagrody dla samej siebie. Często tak robię, bo jest to dla mnie dodatkowa mobilizacja do ukończenia biegu w dobrym czasie. 
Gdy otrzymałam możliwość przetestowania opasek BV SPORT , ucieszyłam się, bo sporo wiedziałam o tej firmie. Produkty tej francuskiej firmy wywodzą się ze sprzętu medycznego bazującego na rajstopach czy getrach przeciwko żylakom. Większość firm bazuje na największym ciśnieniu w okolicach kostki natomiast  BV Sport szczególny nacisk kładą w obszarze łydki tak, aby przyspieszyć powrót żylny. W produktach tej firmy stosowana jest kompresja progresywna.

A co mówi producent o swoim produkcie?

 • Booster wspomaga pionowy ruch mięśni nogi i mięśnia płaszczkowatego poprzez ograniczenie ruchu oscylacyjnego, który jest źródłem zmęczenia i urazów mięśniowych. Co więcej, BOOSTER redukuje wibracje mięśni, a także poprawia ich kurczliwość i je wzmacnia.
 • Opatentowana progresywna kompresja BV SPORT poprawia powrót żylny, a także sprzyja dotlenieniu mięśni, ścięgien i wiązadeł podczas wysiłku fizycznego, dzięki czemu optymalizuje wydolność sportową.
 • Dzięki regularnemu stosowaniu, BOOSTER opóźnia poczucie ciężkości nóg i znacząco ogranicza występowanie skurczów. BOOSTER można nosić w połączniu z normalnymi skarpetkami.

 Sprawdzimy 🙂
 

grupa Annarun
Z tego co wiem, to aby kompresja dobrze działała, łydka powinna być dobrze umięśniona. Przez tłuszcz ciężko będzie działać kompresji. U mnie grubość tkanki tłuszczowej na nodze to ok. 3mm więc ma jak działać. Zalecane jest, aby takie opaski nie stosować na krótkie biegi typu 5-10km.  Fantastycznie natomiast sprawują się na długim wybieganiu. Dziś biegałam z Anią i grupą Annarun. W planach był las Kabacki, ale niestety lód, który zastaliśmy nie zachęcał do biegania po takim terenie. Przebiegłam 23km po Powsinie/Wilanowie a nogi nie czują tego 🙂 
co do samych opasek. Mam w domu jedną parę innej firmy i czym się od siebie różnią poza kolorem ? 🙂 przede wszystkim wygodą i łatwością zakładania. W przypadku BV Sport nie ma problemu przy zakładaniu czy zdejmowaniu jak miałam to w przypadku innej firmy. Idealnie trzymają się nogi, nie mam wrażenia że mam coś gumowego na nodze, nie jest w nich za gorąco. Dla mnie super. Fajnie, że opaski są asymetryczne – dodatkowy plus bo w 100% spełniają swoją rolę.

Na razie mogę tylko tyle o nich napisać, ponieważ mam je krótko, ale na długim wybieganiu sprawdziły się super. Nie czuć ich na nodze, świetnie się układają, nie przemieszczają a to ważne. Na pewno jadą ze mną do Tokio a potem potestujemy je na interwałach i innego rodzaju treningach.

Opaski Booster nie nadają się na np. podróż samolotem czy jazdę samochodem. Do tego typu celów służą inne produkty tej firmy. 

 

poprzedni
następny

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply
  Ewa Rakowska
  9 lutego 2014 at 14:33

  Ola, dodałabym, że to wybieganie po Twoim wczorajszym killerze..:) Też lubię opaski, a to druga dobra opinia o BV.

 • Reply
  Ola Mądzik
  9 lutego 2014 at 15:02

  no wczoraj była moc 🙂 pierwszy raz w nich biegałam i naprawdę są super. Zupełnie inna kompresja niż u konkurencji ale się sprawdza. No i ta łatwość zdejmowania – bez walki 🙂 Warte są swojej ceny 🙂

 • Reply
  Running My Life-Marcin
  24 maja 2014 at 14:23

  potwierdzam Ola twoją opinię mam taką samą opaski rewelacja

 • Reply
  Ola Mądzik
  26 marca 2015 at 14:49

  teraz po roku widzę że troszkę się podniszczyły jeśli chodzi o napisy, ale dalej super działają 😉

 • Reply
  www.inwester.pl
  9 stycznia 2017 at 14:13

  Trudno się nie zgadzać z Tobą w wielu kwestiach,
  mam nadzieję, że będzie można trochę częściej czytać
  jakieś wpisy, bo czyta się fajnie

 • Leave a Reply