MetaRun by Asics

Bez kategorii, buty, maraton
Wczoraj w warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu premierę miał nowy but od Asics – MetaRun. Na spotkaniu nie brakowało przedstawicieli mediów biegowych, dziennikarzy, blogerów jak i biegaczy ciekawych nowego “cacka” z  Japonii. Gościem szczególnym był Arkadiusz Gardzielewski, który jest ambasadorem marki Asics.
Na miejscu pojawiłam się kilka minut przed godziną 18. Chwilę porozmawiałam ze znajomymi i czekałam z wypiekami na twarzy co też firma ma do zaoferowania. W Polsce jest tylko 120 par tego buta więc gratka nie mała, żeby móc dotknąć i zobaczyć a przede wszystkim przymierzyć. Pierwszym testerem butów był Tomasz Domżalski, który razem z Bartkiem Grzeszczykiem poprowadzili spotkanie.
 
Na początku przedstawili ponad 60-letnią historię marki Asics w formie bardzo fajnie zrobionego filmu – praktycznie wszystkie postaci oraz rzeczy były zrobione z origami.
Potem przyszła kolej na MetaRun. Prace nad tym butem japoński inżynier Tsuyoshi Nishiwaki zaczął w 2013 roku. Nie ważne były pieniądze, ważny był efekt końcowy. Miał powstać najlepszy but do biegów długich w historii Asics.

meat
 
A co takiego ma ten nowy but?
Poprawione zostały 4 rzeczy: lekkość, amortyzacja, stabilizacja oraz dopasowanie. To te rzeczy wyróżniają ten but na rynku. A dokładniej:
 
– nowa pianka FlyteFoam, która jest lżejsza o 55% od standardowej pianek używanych przy produkcji butów biegowych
– amortyzacja czyli XGEL – technologiczny gel o nowych, bardziej efektywnych kształtach 
– stabilizacja – AdaptTruss – system dopasowujący się do indywidualnych potrzeb biegacza – jest elastyczny; redukuje przeciążenia powstające podczas biegu
– dopasowanie – Jacquard Mesh – nowa, jednowarstwowa cholewka minimalizująca ryzyko otarć; jest połączona z zapiętkiem MetaClutch tworząc coś na podobieństwo skarpety.
 
IMG_1259
Prowadzący Tomek opowiadał o swoich wrażeniach z pierwszego, 20-to km, biegu; pokazywał jak faktycznie but dopasowuje się do stopy oraz system sznurowania. 
W trakcie spotkania można było wygrać jedną parę butów. Należało wypełnić karteczkę, na której były dwa pytania: jakie są innowacje MetaRun oraz gdzie mieści się Instytut od Sport Science. Szczęście uśmiechnęło się do Andrzeja z runandtravel.pl. Czekam z niecierpliwością na jego wrażenia.
 
Po części oficjalnej była możliwość przymierzenia buta co też zrobiłam. Nie co dzień mam okazję mieć na nogach buty za 1000 PLN 🙂  Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale wizualnie mnie buty nie przekonują. Trochę lepiej mają się na nodze chociaż ja mam szeroką stopę, a buty są wąskie w palcach… Czuć faktycznie, że dokładnie oplatają stopę jak skarpeta oraz gel. Bardzo lekki i wygodny. Szkoda, że nie mogłam ich potestować dłużej i troszkę pobiegać w nich. 
 
Miałam też okazję chwilę porozmawiać z Adim z nadystansie.pl. Nie tylko o nowych butach, ale także o planach biegowych na 2016 rok. Szczególnie cieszę się ze spotkania z Marcinem z Dulnik Biega . To dzięki jego zaproszeniu byłam na spotkaniu. Bardzo Ci za to dziękuję.
 
Zdjęcia oraz część informacji posiadam od organizatorów. Na spotkaniu otrzymałam materiały więc dzielę się nimi. Prezentowany but jest modelem damskim
 
MetaRun (W)_1
MetaRun (W)_2
MetaRun (W)_3
poprzedni
następny

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Marcin Dulnik
  3 grudnia 2015 at 10:57

  Cała przyjemność Olu po mojej stronie 🙂

 • Reply
  Ola Mądzik
  3 grudnia 2015 at 11:00

  🙂 Dzięki jeszcze raz!

 • Leave a Reply